wtorek, 24 października 2017

A dlaczego by tak nie wyleczyć siebie? :) Moja historia, część 3.

Spis treści:
1. Ziołowa mieszanka na bolesne i nieregularne miesiączki
2. Nagietek lekarski
3. Pokrzywa zwyczajna
4. Twoje dolegliwości też mają podłoże emocjonalne
5. Mięśniaki macicy - przyczyny ich powstawania
6. Infekcje pochwy i szyjki macicy - przyczyny ich powstawania
7. Jak ja mogę sobie pomóc? Metody samodzielnego leczenia
8. Moja rada z Serca dla Ciebie
9. Wartościowe książki dla Ciebie
(Wciśnij ctrl + F i wpisz tytuł akapitu, aby przejść do tego akapitu)

fot. Agnieszka Bobruk Fotografia
Od razu przechodzę do konkretów. Bardziej emocjonalnie rozpisywałam się wcześniej. Podaję linki do poprzednich części:

Moja historia wyleczenia chorób kobiecych, część 1 (klik) 

Moja historia wyleczenia chorób kobiecych, część 2. Emocje. (klik)

Zajrzyj do tych wpisów, aby zrozumieć całość historii, którą opisuję. Dlaczego masz mi w ogóle uwierzyć, że emocje powodują choroby? Że można uleczyć nieuleczalne i groźne choroby (jak guzy macicy lub endometriozę)? Właśnie o tym pisałam wcześniej. :) Rozluźnij się, uśmiechnij i zapraszam do przyjemnej i mądrej lektury!


Ziołowa mieszanka dla kobiet

Od kilku lat piję regularnie bardzo różne mieszanki ziołowe. Komponuję je według własnych potrzeb oraz intuicji. Od razu zaznaczam, że długie ziołowe terapie najlepiej skonsultować z doświadczonym fitoterapeutą. Inaczej działa herbatka z rumianku, inaczej 10-15 połączonych w jednej mieszance ziół, które pijesz przez 3 miesiące. A jeśli przyjmujesz lekarstwa, koniecznie zapytaj, czy nie będzie interakcji między ziołami a lekami. Oczywiście są zioła bardzo bezpieczne i takie, które trzeba uważnie dawkować.

Mieszanka, którą piję najczęściej i którą polecam również Tobie jest bardzo prosta i składa się z lekkich, smacznych ziół. Trudno ją przedawkować, więc jest bezpieczna. Taką mieszankę możesz pić 2-3 razy w roku, minimum jeden miesiąc. Bardzo lubię jej smak. Myślę, że Tobie też zasmakuje, bo kwiaty są łagodne a melisa ma piękny, cytrynowy aromat.

fot. Karolina Kumor. Zakaz kopiowania

Przepis i przygotowanie:


Po 1 części: kwiat jasnoty białej, kwiat koniczyny czerwonej, ziele melisy lekarskiej.
Po 1/2 części: ziele krwawnika pospolitego, liść pokrzywy zwyczajnej, kwiat chabra bławatka, kwiat nagietka.

Wszystkie zioła dokładnie wymieszaj w dużym słoju. 2 łyżki zalej 500 ml wody, doprowadź do wrzenia i po chwili wyłącz. Zaparzaj 10 minut. Pij między posiłkami w ciągu dnia.

Działanie:
 • zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe (PMS)
 • zmniejsza ból i napięcie mięśni macicy w trakcie miesiączki
 • reguluje cykl miesięczny (skraca za długie cykle)
 • zmniejsza krwawienie miesięczne
 • poprawia trawienie
 • łagodzi skurcze jelit (również w trakcie miesiączki)
 • działa gojąco na śluzówkę układu pokarmowego
Koniczyna jest ziołem oddziałującym na receptory estrogenów. Ale koniczyna potrafi regulować hormony. NIE przyczynia się do syntezy większej ilości estrogenów przez jajniki i nadnercza. Zapytaj ginekologa jak koniczyna będzie reagować z lekami hormonalnymi, jeśli takie przyjmujesz. Koniczyna jest rośliną, która wspomaga płodność.Nagietek lekarski

Można wymienić z biegu 20 ziół, które wspaniale wpływają na zdrowie kobiece. Moim ulubionym jest nagietek. Uważam, że każda kobieta powinna regularnie pić odwar nagietkowy albo włączać ten kwiat do mieszanek.

Pomarańczowy kolor nagietka bardzo wyraźnie wskazuje, że to roślina lecznicza dla macicy. Pomarańczowy to kolor drugiej czakry, której centrum jest właśnie w łonie.

fot. Karolina Kumor. Zakaz kopiowania

Nagietek działa przeciwbólowo i rozkurczająco.
Może przyspieszyć miesiączkę o 1-2 dni, jeśli będziesz pić go dużo przed menstruacją. Nagietek jest polecany również do wywołania miesiączki, kiedy cykl wydłuża się. Jest niezwykłe to, że ta roślina może jednocześnie uregulować krwawienie, zmniejszyć je, zmniejszyć ból.

Poza tym nagietek oczyszcza wątrobę, co jest bardzo ważne w leczeniu chorób macicy. Tradycyjna Chińska Medycyna podaje, że duży nadmiar wątroby (wyparte emocje wściekłości, gniewu, frustracji, poczucia braku dóbr materialnych) przenosi się na macicę. Na samym końcu w akapicie o diecie opisuję w kilku zdaniach wątrobę i jej rolę dla zdrowia całego ciała. Za każdym razem gdy robiłam kurację nagietkiem dla oczyszczenia wątroby i oczu (oczy to zmysł powiązany z wątrobą) moje menstruacje były łagodne i krótkie.

Kobiety w ciąży powinny uważać na nagietka, właśnie dlatego, że działa rozkurczająco na mięśnie macicy. Bądź również ostrożna, jeśli masz uczulenie na rośliny z rodziny złożonych.

Grupa na Fb dla Kobiet i Kobiecości: Sacred Femininity. Święta Kobiecość.

Pokrzywa zwyczajna

Można pisać o niej poematy. :) Wiosenne oczyszczanie sokiem z pokrzywy to numer jeden wśród  detoksów. Pokrzywa doskonale wpływa na gospodarkę hormonalną kobiety. Jej kompleksowy skład, bogactwo minerałów i witamin pobudza do regeneracji całe ciało. Wiosną pokrzywa ma ogromny potencjał, szczególnie warto sięgnąć po pączki pokrzywy. Tak jak kiełki - które zgodnie z TCM poza składnikami odżywczymi - mają również energię nowego, odmłodzenia i oczyszczenia.

fot. Karolina Kumor. Zakaz kopiowania

O pokrzywie pisałam już bardzo dużo, dlatego przeczytaj również poniższe artykuły:


Twoje dolegliwości też mają podłoże emocjonalne

Stres negatywnie wpływa na zdrowie. Oczywiście, że tak. Ile razy powtarzali to w szkole na biologii? Ile razy zauważyłaś w swoim życiu, że napięcie w pracy, sprawia, że jesteś osłabiona i łapiesz przeziębienie? Albo że bolą Cię plecy i barki, gdy masz zbyt wiele obowiązków ale za mało czasu?

Współcześnie to Germańska Nowa Medycyna i Totalna Biologia zajęły się dokładnym opisem emocjonalno-fizycznych zależności. Właśnie w tej nauce odnalazłam jedno z brakujących ogniw, które pomogło wrócić mi do zdrowia i wyleczyć moje łono. Dowiedziałam się, że stres i konkretne sytuacje, które przeżyłam, spowodowały moje choroby. Niezależnie od perfekcyjnej diety, bo stres był tak silny i nagły. Kiedyś większość systemów zdrowotnych miała holistyczne rozumienie zdrowia. Medycyna Chińska i ajurweda podkreślają wpływ emocji na konkretne narządy w ciele. Gniew osłabia wątrobę. Żal blokuje jelito grube. Lęk osłabia nerki.

fot. Agnieszka Bobruk Fotografia
Istotny jest sposób przeżycia sytuacji przez konkretną osobę, a nie sama sytuacja.

U mnie warstw tych emocji było wiele. Nie tylko moich ale również rodzinnych. Mogłabym napisać książkę o tym, jak zdejmowałam je po kolei, aby dostać się do źródła. Stosowałam więcej niż tylko narzędzia totalnej biologii. Włączyłam techniki medytacji, ćwiczyłam uważność, tańczyłam intuicyjnie, pisałam poranne strony, poznawałam historie moich przodków, analizowałam swoje sny. Prosiłam o odpowiedzi w wizualizacjach. Uwalniałam emocje, poznawałam je, kojarzyłam z różnymi sytuacjami i przede wszystkim -  WYBACZAŁAM.

I teraz z całą pewnością mogę potwierdzić, że:

Choroby łona i bolesne miesiączki zawsze mają swoje źródło w odrzuceniu i zranieniu kobiecości.

Korzeniem są sytuacje, kiedy jako kobieta cierpiałaś w różnych aspektach: macierzyństwa, związku z mężczyzną, związku z matką, w bliskiej przyjaźni, w konfrontacji ze współczesnymi wymaganiami wobec kobiet. Przyczyny zwykle sięgają do historii rodu: naszym babć i prababć, które przeżyły ból, cierpienie, stratę w czasach wojny. Gwałty, aranżowane małżeństwa, śmierć bliskich na wojnie - historia naszych przodków ma znaczenie dla naszego zdrowia tu i teraz.

Podam dwa przykłady, jak wyjaśnia choroby kobiece właśnie Totalna Biologia.


Mięśniaki macicy - przyczyny ich powstawania

Macica jest narządem, który łączy wiele kwestii emocjonalnych. Może reagować na stres w relacji z partnerem, matką, dzieckiem. Jako narząd kobiecy, niesie w sobie ból związany w ogóle ze zranieniem kobiecości. Dlatego jest bardzo wiele konfliktów, które mogą powodować objawy w obrębie macicy. Ja skoncentruję się na jednym z nich i wyjaśnię Ci na tym przykładzie, dlaczego w ogóle mózg decyduje się na stworzenie objawu chorobowego w ciele.

Macica jest organem, w którym rozwija się dziecko. Kobieta, która pragnie dziecka ale nie ma go, może czuć się z tego powodu niepełna i niewartościowa. Nie może poczuć dziecka w swoim łonie, chociaż bardzo tego chce. Jeśli taki stres przeżywa intensywnie i długo, staje się on zagrożeniem dla jej życia.

Dlaczego? Ponieważ uwaga koncentruje się całkowicie na przeżyciu wewnętrznym. Tym samym percepcja na otoczenie jest bardzo słaba. Taka osoba wciąż przetwarza swoje myśli, jest mało obecna.


Nazywamy to kompulsywnym myśleniem - przez cały czas, przez wiele dni mielimy w głowie konkretną sytuację, przeżycie. 

W takim stanie można wyjść na ulicę i wpaść pod samochód albo uciąć sobie palec podczas krojenia marchewki. Zastanów się, czy sama nie miałaś w życiu takiej sytuacji. Tak mocno byłaś zajęta myślami i emocjami, że zupełnie umknęła Ci rzeczywistość.

fot. Karolina Zawitowska. Zakaz kopiowania
Mózg automatyczny*, którego najważniejszym zadaniem jest utrzymanie osoby przy życiu, reaguje na ten stres. Chce jak najszybciej go zmniejszyć, ponieważ grozi kalectwem albo śmiercią. W przypadku kobiety przeżywającej ten konflikt, jego rozwiązaniem jest posiadanie dziecka w łonie. Mózg może dać jedynie rozwiązanie dostępne w obrębie ciała, na poziomie biologicznym, w aktualnych warunkach - czyli nie stworzy dziecka. Tworzy więc mięśniaki macicy, które są namiastką obecności w łonie rozwijającego się płodu.

Dla mózgu automatycznego to jest najlepsze i najefektywniejsze dostępne fizycznie rozwiązanie. W tkance mózgu natomiast tworzy się tzw. ognisko Hamera. To jest informacja, że stres został przeniesiony z psychiki do ciała. Co prawda ciało nosi w sobie teraz objaw tego, co nazywamy chorobą ale taka osoba znowu zaczyna zwracać uwagę na zewnętrzne bodźce. Jej percepcja znowu jest uważna. Mózg automatyczny spełnił swoje zadanie i uratował tę osobę przed śmiercią w wyniku nieuwagi.


Stresem emocjonalnym, który może wywołać mięśniaki macicy jest cierpienie z powodu braku dziecka w łonie.

To tylko jedna z możliwych przyczyn powstania mięśniaków. Każdą historię trzeba rozważyć indywidualnie. Do macicy mózg automatyczny może wyprzeć też emocje związane z poronieniem lub aborcją. Mięśniak oznacza wtedy utracone dziecko, z którym kobieta nigdy się nie pożegnała i wciąż chce, aby ono tam wróciło. Pamiętaj, że dzieckiem może być też ukochane zwierzę. Albo ważny projekt, w który wkładasz całe serce albo twórczość w ogóle. A może to rodzina naciska, że musisz mieć dziecko? Albo nosisz w sobie wspomnienie gwałtu na Twojej babci?

* Dziś świat wydaje się bezpieczny ale mózg automatyczny to ewolucyjny towarzysz, który chronił człowieka również w czasach prehistorycznych. Wtedy najmniejsza chwila nieuwagi mogła skutkować zjedzeniem przez dzikie zwierzę albo zgubieniem się. Dlatego mózg automatyczny nie może pozwolić na to, żeby człowiek bujał w obłokach, idąc ulicą. Zadaniem tego mózgu jest utrzymanie człowieka przy życiu.

Infekcje pochwy i szyjki macicy - przyczyny ich powstawania

Pochwa i szyjka macicy związane są ze zbliżeniem seksualnym. To miejsce najintymniejszego spotkania z partnerem. Dlatego przejmuje wiele stresu dotyczącego sfery seksualnej. Długa rozłąka z partnerem i poczucie, że bez niego kobieta jest gorsza, może doprowadzić do infekcji intymnej. Również niesatysfakcjonujące życie seksualne lub poczucie bycia nieatrakcyjną dla partnera mają wpływ na zdrowie intymne. Grzybice pochwy, nadżerki, suchość lub rak szyjki macicy wskazują, że stres dotyczy relacji partnerskiej lub seksualności kobiety.

Szyjka macicy odpowiada na stres związany z obecnym partnerem. Nadżerka może powstać, kiedy kobieta w aspekcie seksualnym czuje się odrzucona przez swojego mężczyznę. Pochwa przejmuje stres związany z byciem nieprzynależną seksualnie nikomu. I znowu: to przeżycie kobiety decyduje, czy powstanie konflikt emocjonalny. Singielka może być totalnie szczęśliwa i spełniona - nie ma wtedy miejsca na konflikty, stres i chorobę pochwy.

JAK JA MOGĘ SOBIE POMÓC?


Możesz bardzo łatwo. TAK! Dwa pierwsze punkty są ABSOLUTNIE najważniejsze. Jeśli je spełnisz - kolejne działania przyjdą Ci naturalnie i lekko.

Często już sama świadomość wystarcza. Jeśli jesteś pewna, że to właśnie ta sytuacja i te emocje, ciało szybko zareaguje procesem naprawczym. To można rozpoznać po charakterystycznej reakcji wow, błysku w oku, jakby zaskoczeniu, że coś zostało odkryte. Odkrywać konkretne sytuacje, w których przeżyłaś konflikt emocjonalny możesz podczas konsultacji albo samodzielnie. Rówie często poza uświadomieniem sobie swoich przeżyć, niezbędne jest uwolnienie emocji, wybaczenie, decyzja o zmianie przekonań.

1. Zmiana przekonań
To podstawa w procesie uzdrowienia. Ty jesteś odpowiedzialna za swoje zdrowie, nie Twój lekarz albo terapeuta. Emocje są po to, aby zakomunikować Ci ważne informacje o Tobie samej. Emocje gniewu, złości i żalu są dobre, masz do nich prawo. Zostawienie cukru i alkoholu to wyraz miłości do siebie samej a nie trudne wyrzeczenie. Choroba to jedynie objaw, najlepsze rozwiązanie mózgu, aby ratować Ci życie. Choroba daje Ci jakieś korzyści, z których nie jesteś w stanie zrezygnować - tak naprawdę, to Ty jesteś sprawcą swojej choroby - świadomie lub nieświadomie (to trudne, wiem! ale tak bywa). Które z tych zdań budzą w Tobie ogromny sprzeciw? We mnie kiedyś wywoływały bunt wszystkie z nich.

Jesteś gotowa zmienić swoje przekonania, na takie, które są uzdrawiające?

2. Twoja gotowość do działania (i odpoczynku!)
Widzisz ten koszyk poniżej? To owoc 3 godzin zbierania wiosennych pączków pokrzywy. Taki koszyk zbieram wiosną codziennie przez 6 tygodni. Wychodzę raniutko na łąkę i wracam, aby wycisnąć zielony sok. Na co dzień mieszkam w Warszawie ale na pokrzywę jeżdżę regularnie do rodziców. W tym roku zrobiłam duży zapas ziołomiodu i soku mrożonego. Chcę Ci pokazać, że to Ty decydujesz o tym ile czasu i działania włożysz w swoje zdrowienie. Ja wyleczyłam się z chorób macicy, ponieważ stanęłam w gotowości do zmiany diety, do regularnego oczyszczania ciała, do wychodzenia na łąkę po pokrzywę, do powrotu do trudnych emocji, do podjęcia wysiłku zrozumienia co przeżywały moje babcie i prababcie, do wybaczenia, do bycia zmęczoną i do leżenia w łóżku całymi dniami, kiedy ciało wchodziło w proces leczenia.

fot. Karolina Kumor. Zakaz kopiowania (Spokojnie, wraz z dojrzewaniem wiosny jest lepiej, pokrzywa rośnie i zbiera się ją coraz szybciej :)

Mówię to mocno i z całą odpowiedzialnością: 
Nikt Ciebie nie uzdrowi ani nie wyleczy. 
Ty jesteś odpowiedzialna za swoje zdrowie. 
Ty podejmujesz działania prowadzące do wyleczenia. 

Wiesz, które metody i działania są dla Ciebie najlepsze. Przestań zrzucać odpowiedzialność na okoliczności, geny, lekarzy, środowisko, brak czasu. Ja też pracowałam w korporacji, a jednak codziennie wieczorem gotowałam dla siebie dobry i zdrowy obiad, choćby o 22. A w każdy weekend jeździłam na wieś, aby przyjąć dobre jedzenie od rodziców i chodzić po łące na boso. A kiedy zostawiłam tę pracę, to dałam sobie cały potrzebny czas na proces zdrowienia. Długo analizowałam swoją historię, pisałam listy wybaczające, konfrontowałam się z moimi lękami i potrzebami, które powodowały choroby. Medytowałam i prosiłam o odpowiedzi moje babcie, prababcie, Boga, Matkę Ziemię. I tu nie chodzi o licytowanie, o czas, zasoby i umiejętności ale o wykazanie tej gotowości do wyzdrowienia.

Ty też masz dokładnie tyle czasu i możliwości, ile potrzebujesz, aby podjąć działania prowadzące do uleczenia. Wyraź jedynie gotowość a odpowiednie osoby, książki, artykuły, podpowiedzi, wolny czas pojawią się.

3. Ruch i ćwiczenia
Zauważyłam, że gdy ruszam się intensywniej, miesiączki są mniej bolesne. Regularne treningi tańca przeprowadziły mnie przez rok całkowicie bezbolesnych miesiączek. Nie było żadnego skurczu, bólu pleców, mdłości. Jedyne czego nie robiłam, to intensywne ćwiczenia mięśni brzucha w pierwszy dzień miesiączki. Ruch bioder pomaga uwolnić energię emocji, które gromadzą się w macicy. Rozprowadza ją po ciele, zamienia ją w ekspresję.

4. Radykalne wybaczanie
Jest pomocne w szczególnie trudnych i silnych emocjach. Również sytuacjach sprzed lat, które ciążą nam na sercu. Proces radykalnego wybaczania polega na wypowiedzeniu wszystkich emocji, całego bólu i cierpienia, żalu i pretensji. Zwykle piszesz taki list, jakbyś pisała do osoby, której chcesz wybaczyć. Taki list może mieć nawet 20 stron i może być pisany przez kilka dni (mój miał ponad 20 stron i pisałam go dwa tygodnia - da się!). Chcesz dojść do momentu, kiedy czujesz, że już zrzuciłaś z siebie wszystko. Że wypowiedziałaś każdy największy i najmniejszy żal związany z sytuacją lub osobą. Że oczyściłaś swoją głowę i wspomnienia. Taki list możesz podrzeć, spalić. A potem piszesz drugi list. Tym razem list wybaczający.

Wybaczenie uzdrawia tak naprawdę nas.

fot. Karolina Kumor. Zakaz kopiowania

5. Rozpoznawanie emocji w ciele podczas medytacji
Cudowną metodą jest medytacja ze swoim ciałem. Ty naprawdę potrafisz odczytywać sygnały, jakie wysyła Twoje ciało. Jeśli wyciszysz się i rozluźnisz, od razu poczujesz gdzie są napięcia. A jeśli zatrzymasz swoją uwagę w miejscu napięcia i zaufasz sobie, odkryjesz, które sytuacje i emocje tam wyparłaś. Przecież nie jeden raz czułaś ścisk w żołądku, kiedy się stresowałaś. Albo zimny dreszcz, kiedy się bałaś. Albo palącą frustrację w wątrobie, kiedy niecierpliwiłaś się albo ktoś bezpodstawnie obwiniał Cię w pracy. Naturalnie potrafisz rozpoznać emocje i narządy, na które one oddziałują. Tak samo możesz wrócić do emocji już przeżytych... a precyzyjniej NIEprzeżytych, tylko zepchniętych i zapomnianych, które skumulowane są w Twoim ciele.

6. Ćwiczenie Jelenia dla kobiet
Tradycja taoistyczna proponuje ćwiczenia, które pomagają uwolnić i rozproszyć zablokowane  w macicy i piersiach emocje. Często w trakcie tych ćwiczeń przypominają się różne sytuacje i przeżycia. Wiem to, bo sama praktykowałam przez kilka miesięcy codziennie ćwiczenie Jelenia. Czasami kończyłam je płaczem. A czasami miałam głowę pełną nowych pomysłów i świeżą energię do ich realizacji. Ćwiczenie Jelenia polega na masażu piersi oraz delikatnym napinaniu mięśni dna miednicy. Przy prawidłowym wykonywaniu przy każdym napięciu mięśni Kegla poczujesz dreszcz, który wędruje od kości ogonowej aż do głowy.

Te ćwiczenia przyniosły mi też inne piękne rezultaty: miesiączka skróciła się do 3 dni, zmniejszyło się krwawienie, a cykl wyregulował się. Miesiączka przebiegała już zupełnie bezboleśnie.

7. Naturalna dieta i regularne detoksy
Zdrowe ciało lepiej radzi sobie ze stresem. A odpowiednia higiena emocji pozwala utrzymać ciało w zdrowiu. Tradycyjna Medycyna Chińska bardzo dobrze pokazuje to sprzężenie zwrotne. Popatrz na przykład na wątrobę. Im więcej gniewu jest w Twoim życiu, tym bardziej osłabiasz wątrobę. Jednocześnie oczyszczenie i wzmocnienie wątroby, uczyni Cię bardziej cierpliwą. Wątroba utylizuje całą chemię z przetworzonego jedzenia: pestycydy, antybiotyki, sztuczne barwniki, utlenione tłuszcze i inne trujące, szkodliwe substancje.

fot. Karolina Kumor. Zakaz kopiowania

Każdy organ Twojego ciała czuje się lepiej, kiedy karmisz się naturalnym jedzeniem. 

Oczyszczania sprawiają, że układ pokarmowy odpoczywa. Wątroba natomiast może uwolnić nagromadzone w niej toksyny. W trakcie lekkiego detoksu przez 2-3 tygodnie przyjmuj tylko jedzenie naturalne, które jest łatwoprzyswajalne. To mogą być gotowane warzywne zupy albo wywary. Jedzenie sezonowe ma szczególną wartość. Owoce o ciemniej barwie są absolutnie niezbędne, aby budować odporność na jesienno-zimowy czas. Dobrze sprawdzi się kasza jaglana, gryczana i płatki owsiane z warzywami. Najlepiej najpierw je prażyć a później dopiero gotować. Soki warzywne cudownie przyspieszają oczyszczanie.

Szczególnie wartościowe są soki zielone. Również fermentowane warzywa wspierają oczyszczanie, szczególnie jelita grubego. Koniecznie trzeba włączyć ziołowe mieszanki wspierające pracę wątroby i trawienie. Dziurawiec i korzeń mniszka lekarskiego należą do ziół najlepiej wspomagających pracę woreczka żółciowego i wątroby. Najlepiej na czas oczyszczania wykluczyć mięso, nabiał, jajka i pszenicę.

Oczywiście to są ogólne wskazówki, które ja stosuję u siebie. Poszukaj inspiracji i zobacz, jaka metoda oczyszczania odpowiada najbardziej Tobie. Terapia Gersona, surowa dieta, post dr Ewy Dąbrowskiej, kuchnia chińska lub ajurwedyjska - to tylko kilka pomysłów, którymi możesz się zainteresować. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

8. Daj sobie czas na zamianę! 
Stopniowo wprowadzaj zmiany w diecie oraz w przekonaniach. Nie obwiniaj się za to, że proces trwa tygodnie, miesiące. Chwilę dziennie przeznacz na jakąś malutką zmianę. I nagradzaj się za te zmiany. Dziękuj sobie za wykonaną pracę, za odpoczynek, za większe ukochanie siebie, za odkrycie programów, które Cię blokują przed pełnią zdrowia Twojej kobiecości. Ja też zaczynałam od jednego kubka herbatki pokrzywowej na tydzień. A teraz na wiosenną pokrzywę reaguję ekscytacją i radością. ;)


Moja rada z serca dla Ciebie

ŚWIADOMOŚĆ i UWAŻNOŚĆ są najważniejsze. Jeśli masz uważność na odczuwane emocje, dostrzeżesz je od razu, kiedy się pojawią. Świadomość tego, jakie mogą mieć działanie na Twoje ciało, pomoże Ci szybko zareagować na pierwsze, nawet subtelne objawy przeżywanego konfliktu emocjonalnego.

Emocje niosą ze sobą wiadomość dla Ciebie. Nie przychodzą, żeby utrudnić Ci życie. Pojawiają się, aby wskazać na Twoje pragnienia, na marzenia, które w głębi serca chcesz zrealizować ale wciąż tego nie robisz. Dotykają sfer, w których o siebie nie dbasz. Nakazują Ci zatrzymać się, odpocząć, wgłębić w siebie. Z emocjami można rozmawiać, aby odczytać komunikat, który niosą. 

Wypieranie i odrzucanie emocji powoduje choroby w ciele. Ich przyjmowanie i zrozumienie prowadzi do rozwoju i spełnienia.

***

Udostępnij artykuł swoim znajomym. Wyślij go do kobiet,
które są dla Ciebie ważne. Dziękuję! <3
Zapraszam do kontaktu. Odwiedź moją oficjalną stronę internetową, na której znajdziesz bloga oraz informacje o warsztatach i możliwości spotkania ze mną:

Zapraszam do kontaktu:

kontakt@karolinakumor.pl


Tekst i zdjęcia są moją własnością. Zakaz kopiowania całości lub fragmentów. Jeśli chcesz z kimś podzielić się tekstem, proszę wyślij do tej osoby link do bloga. :) Dziękuję!

Wartościowe lektury dla Ciebie:

Julia Cameron Droga Artysty
Louise Hay Możesz uzdrowić swoje życie
Bob Mandel Terapia otwartego serca
Sanya Roman Życie w radości
Christiane Northrup Ciało kobiety, mądrość kobiety
Brandon Bays Podróż
David Hawkins Techniki uwalniania
Mantak Chia Miłosny potencjał kobiety
Gilbert Renaud Recall Healing
Paul Pitchford Odżywianie dla zdrowia
Paul Nison Raw food
T. Campbell The China study
Filmy Food Matters i Hungry for Change

2 komentarze:

 1. Bardzo wartościowy wpis... Dziękuję. Miałam kiedyś toksycznego partnera, który najbardziej uderzał w moje poczucie kobiecości i atrakcyjności. Do dziś borykam się z problemami hormonalnymi i wiem, że to przez tamte emocje i wydarzenia, bo zaczęłam mieć problemy z miesiączką,krótko po bolesnym rozstaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że artykuł jest pomocny. Po takiej relacji warto zrobić dobry proces żałoby (po skończonej relacji) i radykalnego wybaczania, aby oczyścić te trudne emocje. :)

   Usuń